Praktiky pracovníkov Pamiatkového úradu 6.časť

Autor: Lenka Lonská | 13.8.2013 o 9:53 | (upravené 13.8.2013 o 10:03) Karma článku: 2,95 | Prečítané:  386x

Myslím si, že návrh PZ v Ľubochni nevznikol na podnet PÚ, ale že nejaký dobrák (možno priamo z Ľubochne) poslal pamiatkárom dobrý "tip". Ľudia sú nielen hlúpi, ale aj závistliví a neuvedomujú si následky svojich činov. Ak má obec takú pamiatkovú hodnotu, tak by sa mala aj celá dostať do PZ - potom sa uvidí, koľko prívržencov bude mať tento návrh, keď sa zrazu bude jednať aj o ich majetky.  

Naši drahí pamiatkári majú totiž na pamätihodnosti dvojaký meter. V našej obci, ktorá by vraj mohla byť výstavnou dedinou porovnateľnou so Švajčiarskom (až sa musím smiať nad najivitou niektorých bloggerov, ktorí sa  k téme vyjadrujú) pracovníci PÚ SR kašlú na pamiatky, inak by do návrhu PZ zaradili všetky vily a všetky domy, ktoré tu stáli už v čase kúpelí, tak isto aj Ľubochniansku dolinu a nerobili by žiadne rozdiely - keď už tak veľmi chcú tú PZ s názvom Ľubochňa - kúpele. Ale zas je tu tá "vyššia moc", ktorá zázračne upraví rozlohu PZ a tajtrlíci skáču tak, ako iní pískajú.

Pamiatkári by mali ľuďom pomáhať, mali by im vedieť kompetentne poradiť (bez ohľadu na to, ako a pre ktorý materiál sa nakoniec rozhodnú) a nie im niečo diktovať a za každú cenu si presadzovať svoj názor. Bez zbytočnej byrokracie, bez žiadostí a bez nekonečnej čakacej lehoty..... Potom by bola spolupráca bezproblémová a títo zamestnanci by sa konečne uplatnili.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Van der Bellen nevyhral, to len populizmus porazil sám seba

Miloš Zeman sa tešil predčasne. Ukazuje sa, že víťazstvá radikálov či populistov nie sú ani v dnešnej dobe samozrejmosťou.

SVET

Van der Bellen bude prezidentom, Hofer priznal porážku

Je nereálne, aby nepriaznivý stav zvrátil.

KOMENTÁRE

Rakúska úľava pre demokratov, varovanie pre populistov

Väčšinu politikov a ich tímov musel nad výsledkami obliať studený pot.


Už ste čítali?