Praktiky pracovníkov Pamiatkového úradu 3.časť

Autor: Lenka Lonská | 26.7.2013 o 7:04 | (upravené 26.7.2013 o 22:15) Karma článku: 5,21 | Prečítané:  647x

Vo februári 2013 boli zamestnanci na čele s pánom Mgr. Kowalskim (vedúcim návrhu) v obci Ľubochňa, kde s obyvateľmi - vlastníkmi dotknutých nehnuteľností prejednávali podmienky vyhlásenia pamiatkovej zóny Kúpele Ľubochňa. Vlastníci nehnuteľností s navrhovaným rozsahom pamiatkovej zóny nesúhlasili, navrhli sme zúženie územia o nehnuteľnosti v súkromnom vlastníctve, ktoré zamestnanci PÚ mali prepracovať a zapracovať do nového návrhu. Dňa 26.6.3013 boli na stránke PÚ zverejnené prepracované materiály, žiaľ podmienky a požadavky zúčastnených, starostu obce a hlavne vlastníkov dotknutých nehnuteľností do nového návrhu zapracované neboli. Prečo ich pán Mgr. Kowalski ignoruje? – Má nejaký konkrétny zámer, alebo je to len ješitnosť neskúseného začiatočníka.

Kto vlastne je ten pán Mgr. Kowalski? Už jeho akademický titul "Mgr." hovorí o jeho odbornosti. Nie je ani stavebný inžinier, ani architekt. Aj jeho ústny prejav veľa hovorí o jeho odborných schopnostiach, okrem toho nedokáže povedať ani jednu súvislú vetu. Podľa jeho veku si určite všetci dokážu predstaviť aj bohatosť jeho skúseností. Tak ako sa takýto človek dostane na teplé miesto v štátnej správe? - žeby pomohla vplyvná mamička?! Alebo je len ďalšou bábkou straníckych kolegov a skáče tak, jako oni pískaju?

Nech je to už tak, či onak, žiadne miesto nie je "naveky" a možno sa pán Mgr. Kowalski zo svojich chýb raz poučí.Neprajem mu nič zlé, teda až na jedno želanie: prajem Vám pán Mgr. Kowalski, aby aj Vaše nehnuteľnosti patrili do Pamiatkovej zóny a aby s Vami pracovníci PÚ jednali tak férovo, ako Vy jednáte s nami.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Van der Bellen nevyhral, to len populizmus porazil sám seba

Miloš Zeman sa tešil predčasne. Ukazuje sa, že víťazstvá radikálov či populistov nie sú ani v dnešnej dobe samozrejmosťou.

SVET

Van der Bellen bude prezidentom, Hofer priznal porážku

Je nereálne, aby nepriaznivý stav zvrátil.

KOMENTÁRE

Rakúska úľava pre demokratov, varovanie pre populistov

Väčšinu politikov a ich tímov musel nad výsledkami obliať studený pot.


Už ste čítali?